LECZENIE ZĘBÓW W NARKOZIE

Czym jest narkoza i jak przebiega leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym?

Znieczulenie ogólne, czyli narkoza jest zabiegiem w którym lekarz anestezjolog za pomocąspecjalnych leków wprowadza Małego Pacjenta w stan podobny do głębokiego snu, wktórym pacjent nie odczuwa bólu, nie jest świadomy więc nie odczuwa również strachuprzed zabiegiem stomatologicznym- dentofobii. Znieczulenie ogólne (narokoza)przeprowadzane jest przez lekarza specjalistę anestezjologii. Aby bezstresowo wprowadzić Małego Pacjenta w narkozę, około jednej godziny przed znieczuleniem stosuje sięodpowiednią premedykację- lekarz anestezjolog podaje środek uspokajający, na przykład wpostaci syropu. Leki usypiające natomiast podawane są przez maseczkę zakładaną nabuzię Małego Pacjenta.

W przypadku leczenia zębów w narkozie u dzieci, tlen i środek znieczulający podawane sąprzez rurkę dotchawiczą, która wprowadzana jest dopiero po „zaśnięciu” malucha. Specjalistyczny aparat zapewnia dziecku sztuczne oddychanie, a wprowadzona rurka dotchawicza chroni płuca przed następstwami wymiotów oraz zakrztuszeniem. Takie działanie gwarantuje nam bezpieczne znieczulenie ogólne.

Przez cały czas trwania zabiegu anestezjolog monitoruje funkcje życiowe i parametry Małego Pacjenta oraz dozuje odpowiednie dawki leku anestetycznego. Po zabiegu, Pacjentzostaje przewieziony na salę wybudzeń, na której pozostaje pod nadzorem pielęgniarki orazpod kontrolą lekarza anestezjologa, aż do czasu całkowitego ustąpienia znieczuleniaogólnego. Pobyt na sali wybudzeń i opieka po znieczuleniu ogólnym to około 1-2h, o możliwości opuszczenia szpitala po znieczuleniu ogólnym decyduje lekarz anestezjolog.

 

Kiedy stosuje się leczenie zębów pod narkozą u dzieci?
Znieczulenie ogólne kojarzymy przede wszystkim z operacjami chirurgicznymi, zabieg majednak swoje zastosowanie również w stomatologii dziecięcej. Leczenie zębów dzieci podnarkozą stosuje się w uzasadnionych przypadkach. Jakich? Chociażby u dzieci z dentofobią,wykazujących paniczny lęk przed podjęciem jakichkolwiek zabiegów u dentysty.

Jeżeli dentofobia Małego Pacjenta jest bardzo duża, nie możemy zastosować u niego np. sedacji gazem rozweselającym. Wskazaniem do przeprowadzenia narkozy u dzieci jestzaawansowana lub rozległa próchnica i liczne ubytki. Przeprowadzamy również zabiegiekstrakcji zębów w narkozie.

 

Od którego roku życia można leczyć zęby w narkozie?
Leczenie stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym przeprowadzamy u dzieci już od 2 roku życia! Jest to możliwe tylko dzięki temu, że leczenie przeprowadzamy na sali zabiegowej wprywatnym szpitalu.

 

Zalety leczenia zębów w narkozie u dzieci i młodzieży
Wielu rodziców obawia się leczenia zębów u dzieci pod narkozą, jednak często jest tojedyna droga do wyleczenia uzębienia Małego Pacjenta. Dzięki niemu jesteśmy w staniewyleczyć wiele zębów (a najczęściej wszystkie) podczas jednego zabiegu. W trakcie jednejnarkozy nasi stomatolodzy skutecznie usuną wszystkie zębopochodne ogniska zapalne czyropnie. Narkoza daje nam również możliwość usunięcia zębów w czasie jednego zabiegu.taka forma terapii uzębienia mlecznego w narkozie u dzieci pozwala wyeliminować zajednym razem przyczyny wszystkich dolegliwości bólowych spowodowanych chorymiząbkami malucha. Dzięki temu rozwiązaniu, unikają Państwo wielu, często nieefektywnych,wizyt w gabinecie stomatologicznym. Dziecko z dentofobią unika stresu związanego zzabiegiem i strachu przed bólem. Narkozę stosujemy jednak nie tylko w celu wyleczeniazębów czy ich usunięcia, ale również ich kosmetycznej odbudowy. Dzięki temu, małyPacjent odzyskuje piękny, zdrowy uśmiech. Warto również zwrócić uwagę na fakt, żeleczenie zębów u większości osób (a już zwłaszcza u małych dzieci) wywołuje szeregnegatywnych skojarzeń. Kojarzy się bowiem przede wszystkim ze stresem i bólem. Narkozadla dzieci pozwala jednak wykluczyć i jedno i drugie. Terapia dzieci w gabinecie stomatologasprawia ponadto, że dziecko czuje się pewniej.

 

Czy dentysta wyleczy próchnicę zębów pod narkoza?
Dokładamy wszelkich starań żeby wszelkie zabiegi wykonywać na najwyższym poziomie izgodnie z najnowsza wiedzą medyczną oraz doświadczeniem. Dlatego jeśli dziecko jestniewspółpracujące nawet w maseczce przy użyciu gazu rozweselającego, proponujemyprzeprowadzenie zabiegów w narkozie. Leczenie zębów u dzieci jest priorytetowe i należyjak najszybciej je wyleczyć. Założeniem takiej terapii jest wykonanie wszystkich procedurleczenia podczas jednego zabiegu aby uniknąć traumatycznych przeżyć, które jeszczebardziej mogą zniechęcić dziecko w przyszłości do terapii ząbków. Leczenie próchnicy jestnajczęstszym zabiegiem wykonywanym również w znieczuleniu ogólnym.

 

Leczenie zębów w narkozie- czy anestezjolog jest obecny podczas zabiegu?
Nad bezpieczeństwem Małego Pacjenta podczas leczenia zębów w narkozie czuwaspecjalista lekarz anestezjologii dziecięcej. Anestezjolog to bardzo ważna osoba podczaszabiegu, którego cechuje empatia, zrozumienie i cierpliwość, a także odporność na stres.Poczucie odpowiedzialności za drugiego człowieka oraz umiejętność skupienia i koncentracjito są cechy dobrego anestezjologa. Jest to bowiem lekarz, który towarzyszy dziecku nakażdym etapie zabiegu.

Przed zabiegiem lekarz anestezjolog przeprowadza konsultację i kwalifikację oraz wywiad,aby wdrożyć najlepsze postępowanie anestezjologiczne, podczas zabiegu czuwa nadprocesami życiowymi, a po zabiegu dziecko pozostaje pod obserwacją anestezjologa bądźpielęgniarki anestezjologicznej na sali wybudzeniowej. Jego podejście i stosunek dorodziców, a przede wszystkim do najmłodszych pacjentów sprawia, że zapominają co tostrach. Oprócz specjalisty anestezjologa zapewniamy doświadczonych i wykwalifikowanych lekarzystomatologów, asystentki stomatologiczne. oraz pielęgniarki anestezjologiczne.

 

Czy leczenie zębów w narkozie u dzieci jest bezpieczne?
Tak zabieg stomatologiczny w narkozie u dzieci jest bezpieczny, jeżeli jest przeprowadzonyw odpowiednich warunkach przez wykwalifikowany personel - lekarzy i pielęgniarki. Dbająco komfort psychiczny oraz o bezpieczeństwo Małego Pacjenta leczenie stomatologiczne wnarkozie przeprowadzamy w prywatnym szpitalu, który niezbędne zaplecze sprzętowe ikadrowe. Każde znieczulenie niesie za sobą pewne ryzyko, jednak zabiegi stomatologicznewykonywane w narkozie, przeprowadzane w odpowiednich warunkach, przezdoświadczonych lekarzy i przy użyciu odpowiednich sprzętów, uznawane są za bezpiecznąformę leczenia czy ekstrakcji zębów.

 

Jakie są skutki uboczne leczenia zębów w narkozie?
Skutkami ubocznymi narkozy u dzieci może być ospałość, nudności, suchość w ustach, senność.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

email: gabinet@swiderek.com.pl
pon. - pt. 9:00-19:00
tel. 880 553 552

ZNAJDŹ NAS

Copyright: Świderek - stomatolog dla dzieci i młodzieży. Projekt i realizacja: PodisPromotion
zmień ustawienia cookies